Senátní volby 2018 – Petr Pavlíček

Našim cílem je ochrana a udržení především negativních práv a svobod, tedy těch, které chrání občana před občasnou zvůlí státu a poskytují mu možnost svobody volby. Jaký je Váš názor na tuto problematiku?

Stale verim v demokracii a kdyz nadpolovicni vetsina rekne, zvoli, se vyjadri…, ze to bude tak a tak, pak si myslim, ze bychom to meli dodrzovat

amatersky se domnivam, ze takrka po 30 letech vzrostla moc uredniku nad volenymi lidmi. Onen urednik v pavucine urednickych vztahu vi že, „tohle se neosvedcilo, tohle zakon zakazuje, tohle neprojde…“ a voleny clovek v dobre vire mu uveri a provozuje jeho „politiku“

Zavazne veci by mel vyhlasit hejtman a ne reditel kU. Např. hrozi v dusledku dlohodobeho sucha nebezpeci pozaru, „nerozdelavejte ohne“

Jednou z těchto svobod je i právo občana na držení zbraně, samozřejmě po splnění  všech (a v naší zemivelice přísných) zákonných podmínek. Toto právo má být omezeno směrnicí  “Evropského parlamentu a Rady (EU) 2017/853 ze dne 17. května 2017, kterou se mění směrnice Rady 91/477/EHS EU”, schválenou přes odpor drtivé většiny našich europoslanců a proti názoru naší politické  representace. Jaký postup pokládáte v této situaci za vhodný a jaký byste v případě svého zvolení v senátu prosazoval? Jaký je, v této souvislosti, Váš názor na vtělení práva držet zbraň přímo do ústavy ČR?

Stávajici zákony ČR jsou v této oblasti dosti propracované a osvedcene. Do Ustavy bych to netlacil. V okamziku, kdyz zacneme jednat o ustavnim zakonu atevre se pandorina skrinka s dalsimi nesouvisejicimi pozadavky. (Viz pomlcka v nazvu republiky)

V současné době je občan, hájící své obydlí, ve značné nevýhodě proti osobám, které nezákonně vniknou do jeho domova či jiné zajištěné nemovitosti. Současná legislativa klade zákona dbalému občanovi povinnost neustále zvažovat, zda je jeho obrana „přiměřená“ a dbát na to, aby při obraně svého života a majetku – a to i uvnitř vlastní nemovitosti – někomu jakýmkoliv způsobem „nepřiměřeně“ neublížil, přičemž to není on, kdo situaci vyvolal a na rozdíl od pachatele neměl příležitost se na tuto situaci připravit. Naše Asociace proto navrhuje, po vzoru řady zemí úpravu právní ho řád u o tzv. „castle doctrine“. Tedy ustanovení, podle kterého se občan může bez obav bránit proti lidem, kteří do jeho bytu či domu vniknou násilím či překonají technickou překážku.  (více na www.naoosp.cz/petice). Jaký je Váš názor na tuto problematiku?

Domnivam se, ze pokud branim „svoje“, mohu k obrane pouzit cokoliv bez ohledu na to, abych studoval přimeřenost obrany ci ochrany.

Co dalšího byste rád členům a příznivcům naší Asociace sdělil?

Hluboce souhlasim s tvrzenim pana M. Z. alias Atapana v https://www.youtube.com/watch?v=Y47r6sBqEV4. v ramci neceho ustupujeme mensinam, ale to se nam vetsine bohuzel negativne vrati.

Umim si predstavit, ze v Evrope budou mesity, ze zeny nebudou moci miti ridicak, ze budemem ukamenovat… ale takovou Evropu nechci odkazat svym detem, vnukum

P.S: omlouvam se, za nesouvisle myslenky