Senátní volby 2018 – Leopold Sulovský

Na jednotlivé otázky neodpověděl.

z pověření pana senátora Sulovského zasílám tento krátký text, jako jeho názor k věci.

„Vnímám to tak, že ČR trpí formalismem a právním pozitivismem. Vláda chce mít úplnou kontrolu nad lidmi a chce mít na všechno zákony, takže se stále více kriminalizuje to, co bylo dříve legální chování –  čili despocie místo svobody. V zákonech proto není ani logika ani selský rozum, což je příklad i té (ne)přiměřené obrany………“.

„Nevidím žádný důvod omezovat legální držení zbraní, protože pokud existuje riziko jejich zneužití (např. k terorismu), tak jedině z nelegálních zdrojů, určitě ne ze strany legálních držitelů zbraní.
Druhá věc je samotná platnost evropské směrnice, která je bohužel závazná a nezmění to ani tuzemské populistické zákonodárné aktivity na uklidnění voličů.
Zvrátit to mohla žaloba evropskému soudnímu dvoru, ta ale byla zamítnuta.
Paradoxně je to Lisabonská smlouva, kterou široká veřejnost podporovala a nyní díky tomu bohužel sklízímě trpké ovoce bruselského diktátu ve všech ohledech.  Je to tedy mnohem širší otázka, přesahující „zbraňovou problematiku“ a vyžaduje zásadní změnu právních vztahů s EU se zachováním např. tzv. Shengenu, aby to byla skutečně spolupráce a ne diktátura“

„Za dnešní politické konstalace s levicovou vládou bude Senát PČR jedinou pojistkou proti nežádoucí změně Ústavy, protože voliči již rozhodli…… Proto je důležité, aby alespoň Senát byl složen z lidí, kteří nepatří do nejmenovaného obchodního koncernu a k jejim přisluhovačům“.

S pozdravem
Mgr. Patrik Bičovský,
asistent senátora Ing. Leopolda Sulovského